zdrowie sprawność sukces fundacja rozwoju medycyny sportowej

Kontakt z Fundacją

Fundacja Rozwoju Medycyny Sportowej
ul. Wawelska 5
02-034 Warszawa

rejestracja@frms.pl
Rejestracja: 22 825 89 85

kontakt

Dbaj o zdrowie.

Zdrowie - jest najważniejsze, bez niego nie da się żyć normalnie. Dbajmy o nie na każdym etapie naszego życia!

Lekarze

PAWEŁ OPALIŃSKI
lek med
Specjalizacja:Ortopedia dziecięca; Ortopedia i traumatologia
Profil: Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii.
Zajmuje się leczeniem pacjentów w zakresie:
•    schorzenia stopy
•    schorzenia stawu kolanowego
•    urazy i stany po urazach
•    zespoły bólowe kręgosłupa

PIOTR NOWAK
dr n med

Specjalizacja: Ortopedia i traumatologia
Profil: Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii. Specjalizuje się w leczeniu artroskopowym schorzeń i urazów stawu kolanowego, biodrowego oraz barkowego, wykonuje rutynowo zabiegi protezoplastyki całkowitej i połowiczej stawu kolanowego i biodrowego.
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Od 2006 doktor nauk medycznych.
W ostatnich tylko trzech latach wykonał około 300 zabiegów artroskopii stawu kolanowego i barkowego, około 100 artroskopowych rekonstrukcji więzadeł krzyżowych różnymi metodami z użyciem najlepszych dostępnych na rynku systemów stabilizacji i implantów. Ponadto wykonał około 200 protezoplastyk stawu biodrowego i kolanowego, do kolejnych 200 asystował.
Zdobyte 14-letnie doświadczenie w chirurgii ortopedycznej urazowej w Klinice Akademickiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, stale poszerza i aktualizuje wiedzę w zakresie traumatologii i ortopedii rekonstrukcyjnej oraz obserwuje i analizuje pacjentów po operacjach aby  fachowo i obiektywnie dokonać wyboru optymalnej metody leczenia.

Aktywnie uczesniczy w szkoleniach i kongresach oraz praktykuje ,,surgeon to surgeon’’ w renomowanych ośrodkach europejskich.  Leczenie na najwyższym poziomie pod względem technologii medycznych jak i technik operacyjnych wydaje się być dla dr standardem postępowania, a zadowolenie pacjenta najważniejszym celem do osiągnięcia.

MAREK KAWULA

lek med
Specjalizacja: Ortopedia i traumatologia
Profil: Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w  Katowicach.
Młodszy asystent w Oddziale Ortopedii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie.

Zainteresowany:
•    traumatologią narządu ruchu,
•    medycyną sportową,
•    chirurgią stawu kolanowego, biodrowego.

 


JÓZEF CZOPIK
 dr n med

Specjalizacja: Ortopedia i traumatologia, rehabilitacja schorzeń narządu ruchu II-go stopnia, balneofizjoklimatologii II-go stopnia, znawca medycyny sportowej.
Profil: Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii (praca pod kierownictwem doc. J.Sowińskiego, prof. A. Dziaka). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego specjalności rehabilitacji leczniczej i ćwiczeń atletycznych.

Był czynnym sportowcem powołanym na zgrupowanie kadry olimpijskiej w podnoszeniu ciężarów  przed olimpiadą w Tokio w 1964 r. Nie stroni od amatorskiego tenisa, autor wielu książek o tematyce urazowej w sportach: narciarstwo, tenis, soprt rowerowy a także o schorzeniach tkanek miękkich i ich leczeniu metodami fizykalnymi. Doktoryzował się w 1987 roku „ Profilaktyka i leczenie bólów krzyża w przebiegu choroby krążka międzykręgowego” w klinice II wydziału lekarskiego w Warszawie. 

Piastował funkcję Kierownika Poradni Rehabilitacji Pragi Północ Zakładu Fizjoterapii w przychodni przy ul. Jagiellońskiej 34, był również Kierownikiem Rehabilitacji Telewizji Polskiej oraz przychodni rehabilitacji w Al-Zintan w Libii. Partycypuje w wielu konferencjach międzynarodowych  medycyny ortomolekularej w Monachium, Lagenfield, Koloni i innych miejscach w Niemczech.
Hobby: tenis, rower, narty, suplementacja i leki specjalnego przeznaczenia
Języki : angielski, arabski, niemiecki, rosyjski